Facebook’tan ‘Onuru Kutlayalım’ uygulaması

Geçtiğimiz günlerde ABD Yüksek Mahkemesi’nin eşcinsel evliliğe onay vermesi tarihi bir olay. Belki 50 yıl sonra bile bugünün önemi hatırlanacak denebilir. Eşcinsel evliliğe onay verilmesiyle birlikte pek çok irili ufaklı marka, ki bunların içinde Twitter, LinkedIn, Facebook gibi dünya devleri de var, bu gelişmeyi kutlamak adına tasarımlarında ufak çaplı değişikliğe gitti.

28-06-2015 09-50-55

Facebook’ta ise dünden bu yana gördüğünüz üzere kullanıcılar hızla fotoğraflarını gökkuşağı renkleri arkaplanında tekrar yayınlıyor. Bunu yapmak için ise kullanıcıların ‘Onuru Kutlayalım’ ya da ‘Celebrate Pride’ uygulamasına erişmesi gerekiyor.

Uygulama erişir erişmez o an profil fotoğrafınız neyse, bu özel güne göre renklendiriliyor ve otomatik olarak profil fotoğrafı oluveriyor.

tim cook

TIM COOK’TAN EŞCİNSEL EVLİLİK MESAJI

ABD’nin eşcinsel evliliği kabul etmesinin yankıları sürüyor. Apple’ın CEO’su Tim Cook, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada bugünün eşitliğin, azmin ve sevginin zaferi olarak hatırlanacağını yazdı.

google

GOOGLE’DAN GÖRÜNTÜLÜ KUTLAMA

Google ise yine Twitter hesabı üzerinden özel bir animasyon hazırlayarak ilk onur bayrağının 1978 yılında dalgalandığına dikkat çekti bu günde bunun ne demek olduğunun daha iyi anlaşıldığına dikkat çekti.

yahoo

YAHOO DA ONUR KUTLAMASINA KATILDI

Yahoo da Twitter’dan #LoveWins hashtagiyle ABD’de herkes için büyük gün olduğu yazıldı.

Benzer şekilde Vine, LinkedIn gibi platformlar da bu özel güne destek oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.