Facebook’ta Canlı Yayın bildirimleri nasıl kapatılır?

Facebook Canlı yayın özelliği, kullanıcılar için oldukça iyi bir işleve sahiptir. Örneğin, biz  facebook’ta bir video akışı yaparsak , Facebook’ta sayfamızdan beğenen tüm insanlar, şu anda ‘Canlı Yayın’ yaptığımız bildirimini alır.

Facebook bu özelliği, kullanıcıların canlı videoların bir parçası olabilmeleri ve ana bilgisayarla birebir etkileşimde bulunabilmeleri için dahil etmiştir. Sıklıkla başka insanlarla bağlantı kurmak isteyenler için bu özellik çok kullanışlı görünüyor. Ancak, Facebook’un Canlı Videolar özelliğini beğenmezseniz, sizin için dikkat dağıtıcı olabilir.

Facebook’ta genellikle canlı videolar yayınlayan otuz haber kanalı sayfalarını beğendiğinizi varsayalım. Canlı video bildirimleriyle ilgili tüm bildirimleri tek tek kontrol etmek oldukça zaman alacaktır. Bu problemden kurtulmak için iki çözümünüz var.

Öncelikle, belirli bir sayfanın bildirimlerini kapatabilirsiniz, ancak önemli veya ilginç bir haberi kaçırırsınız çünkü herhangi bir şey için sizi bilgilendirmez. İkincisi, Facebook’un canlı video bildirimlerini devre dışı bırakabilirsiniz . İkinci çözümü tercih etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

Facebook Canlı Yayın bildirimleri nasıl kapatılır

Bilgileriniz için herhangi bir üçüncü taraf uygulamasını veya uzantısını veya eklentisini indirmeniz gerekmez. Bu seçenek Facebook tarafından sağlanmıştır. Bu nedenle, bu ayar Facebook hesabınızı kullandığınız tüm cihazları etkileyecektir. Bu çözümü kullanmadan önce, Facebook’un Canlı Video bildirimlerini tamamen kapatacağını bilmeniz gerekir .

Facebook hesabınıza giriş yapın ve Ayarlar‘a gidin .

Sol tarafta, Bildirimler göreceksiniz . İlgili ayarları açmak için buna tıklayın. Bir sonraki sayfada, bir seçenek olmalı

Bir sonraki sayfada ‘Facebook üzerinde‘ adlı bir seçenek olmalı . Burada Düzenle seçeneğini görceksiniz . Üstüne tıklayın.

Şimdi, Uygulama istekleri ve etkinlik ayarlarının yanında görünen Canlı Videolar ayarlarını bulabilirsiniz . Varsayılan olarak, AÇIK olmalıdır. Sadece açılır menüyü tıklayın  ve Tümü Kapalı‘yı seçin .

Bu kadar! Artık Facebook’un canlı video bildirimlerini almayacaksınız.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.