Facebook’ta biri nasıl engellenir?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından Facebook’ta birinin nasıl engelleneceği oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan tarafından merak edilen konu arama motorlarında en çok sorulan sorular arasında yer alıyor. Peki Facebook’ta biri nasıl engellenir?

Facebook ülkemizde gençler arasında eski popülerliğini kaybetmiş olsa da hala oldukça fazla kullanılıyor. Aynı zamanda Dünya’nın birçok ülkesinde de çok fazla kullanıldığı için en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Son zamanlarda birçok insan tarafından Facebook’ta birinin nasıl engelleneceği oldukça çok merak ediliyor.

Facebook’ta birini engelleyebilmek için ilk önce hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ayarlar” bölümüne girin ve “Hedef Kitle ve Görünürlük” seçeneğine tıklayın. Buraya tıkladıktan sonra yeni seçenekler açılacaktır. Buradan “Engelleme” seçeneğine tıklarsanız, engelleme menüsünü açmış olacaksınız. Buraya engellemek istediğiniz kişinin adını girin ve “Engelle” butonuna tıklayın.

Bir diğer engelleme yöntemi ise engellemek istediğiniz kişinin profilini açın. Daha sonra o profilde bulunan üç noktaya tıklayın. Burada karşınıza çıkan seçeneklerden “Engelle” seçeneğini seçin. Bu sayede o kişiyi engellemiş olacaksınız. Artık hem siz o kişinin gönderilerini hem de o kişi sizin gönderilerinizi ve mesajlarınızı göremeyecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.