Facebook profili sayfaya nasıl çevrilir?

Facebook en büyük ve en popüler sosyal ağ sitesidir. Bir Facebook profiliniz varsa ve Facebook profilinizi bir Sayfaya dönüştürmek ve tüm ayrıntıları profilden sayfaya taşımak istiyorsanız, yapmanız gereken şey bu yazımızı okumanız.

Bir Facebook profiline sahip olduğunuzu ve adınıza bir işletme açtığınızı varsayalım. Artık işiniz için bir Facebook Sayfası açmak istiyorsunuz. Sıfırdan bir tane oluşturmak yerine, Facebook profil detaylarınızı bir Facebook sayfasına taşıyabilirsiniz.

Facebook profilini bir sayfaya çevirdiğinizde ne olur?

 1. Facebook profilinizdeki tüm detaylar yeni oluşturulan Facebook sayfasına taşınacak. Taşınacak belirli bilgileri ekleme veya hariç tutma seçeneği sunulur.
 2. Bir Facebook profili yanı sıra bir Facebook sayfası olacak. Bu Facebook sayfasına erişmek için önce Facebook profilinizi açmanız gerekecek.
 3. Arkadaşlarınız ve takipçileriniz sayfanız hakkında bir bildirim alacak.
 4. Arkadaşlarınızdan ve takipçileriniz arasından seçim yapma ve bunları yeni sayfanın takipçileri olarak ekleme seçeneğiniz olacak.
 5. Doğrulanmış bir profiliniz varsa, doğrulama rozeti, dönüşümden sonra kaldırılacaktır. Ancak, Facebook sayfanız için doğrulanmış profili tekrar uygulayabilirsiniz.
 6. Bekleyen arkadaşlık istekleri varsa, sayfanız otomatik olarak takip edilecektir.

Bu basit şartlar ve koşullardan memnun değilseniz, Facebook profilini bir sayfaya dönüştürmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Facebook Profilini Sayfaya nasıl çeviririm?

 1. Bu bağlantıyı tarayıcınızda açın ve hesap bilgilerinizle giriş yapın.
 2. Tıklamanız gereken bir Başla düğmesi bulacaksınız.
 3. Bundan sonra, kategoriyi seçmeniz gerekiyor. Eğer bir komedyen iseniz, Komedyen‘i seçebilir veya Sanatçı iseniz Sanatçı‘yı seçebilirsiniz vs.
 4. Bu adımda, arkadaşlarınızdan, takipçilerinizden ve arkadaşlık isteklerinden insanları seçebilir ve yeni oluşturduğunuz sayfayı otomatik olarak beğeneceklerdir.
 5. Bir sonraki adımda, profilden sayfaya taşımak istediğiniz medya dosyalarını seçmelisiniz.
 6. Son olarak, İnceleme sekmesinde bir Sayfa Yarat düğmesini göreceksiniz . Bu düğmeye tıklarsanız, birkaç dakikanızı alacak ve sayfanızın önizlemesini göstereceksiniz.
 7. Eğer sayfanız hazırsa, Yayınla düğmesine basabilirsiniz.

Bu kadar! Facebook profilinizi bir sayfaya dönüştürdünüz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.