Facebook indir 2020 – Facebook yeni sürüm telefona ücretsiz yükle

Facebook nedir?

Facebook,  çevrimiçi olarak aileniz ve arkadaşlarınızla  bağlantı  kurmanızı  ve paylaşmanızı  kolaylaştıran  bir  sosyal ağ sitesidir  .  Aslen üniversite öğrencileri için tasarlanan Facebook, 2004 yılında Harvard Üniversitesi’ne kaydolurken Mark Zuckerberg tarafından kuruldu. 2006’ya kadar geçerli bir e-posta adresine sahip 13 yaşın üzerindeki herkes Facebook’a ücretsiz katılabilir. Bugün Facebook 1 milyar kullanıcı ile dünyanın en büyük sosyal ağ platformu .

Neden Facebook kullanıyoruz?

İnsanların neden Facebook kullanmaktan hoşlandığını hiç merak ettiniz mi? Sonuçta, e-posta, anlık mesajlaşma vb. gibi çevrimiçi iletişim kurmanın başka birçok yolu var. Facebook’u benzersiz kılan , değer verdiğiniz kişilerle aynı anda bağlantı kurma ve paylaşma yeteneğidir .

Birçoğu için, bir Facebook hesabına sahip olmak artık çevrimiçi olmanın beklenen bir parçası, tıpkı kendi e-posta adresinize sahip olmak gibi. Facebook çok popüler olduğu için diğer web siteleri Facebook’u entegre etmek için çalıştı . Bu, Web’deki farklı hizmetlerde oturum açmak için tek bir Facebook hesabı kullanabileceğiniz anlamına gelir.

Facebook paylaşımı nasıl çalışır?

Facebook,  arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim halinde kalmak için  mesaj  göndermenize  ve  durum güncellemeleri  göndermenize  olanak tanır  .  Fotoğraflar  ve  bağlantılar  gibi farklı içerik türlerini de paylaşabilirsiniz  . Ancak Facebook’ta bir şeyler paylaşmak, diğer çevrimiçi iletişim türlerinden biraz farklıdır. Nispeten özel olan e-posta veya anlık mesajlaşmalardan farklı olarak, Facebook’ta paylaştığınız şeyler  daha geneldir  , bu da genellikle diğer birçok kişi tarafından görüleceği anlamına gelir.

Facebook, paylaştığınız şeyleri kimlerin görebileceğini sınırlamanıza yardımcı olacak gizlilik araçları sunarken, Facebook’un geleneksel iletişim araçlarından daha açık ve sosyal olarak tasarlandığını anlamak önemlidir. Facebook, arkadaşlarınız ve ailenizle dünyanın herhangi bir yerinde yaşıyor olsanız bile konuşabilmenizi ve güncel durumundan haberdar olmanızı sağlar. Facebook kullanabilmek için internet bağlantısı ve iyi bir internet hızına ihtiyacınız var.

Facebook telefona nasıl ücretsiz indirilir?

Bir Facebook hesabınız yoksa,  Facebook’un tüm özelliklerinden yararlanabilmek için bir hesap oluşturmanız gerekir. Facebook hesabı kaydı ücretsizdir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.