Facebook fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflar’a nasıl aktarılır?

Facebook nihayet veri aktarım aracını global olarak kullanıyor. Geçtiğimiz yıl Avrupa’da başlatılan bu özelliği Facebook diğer bölgelerde de kullanıma sunuyor. Veri Aktarımı Projesi’nin bir parçası olan araç, kullanıcıların fotoğraflarını ve videolarını Facebook’ta Google Fotoğraflar’a taşımasına olanak tanıyor. Bir Facebook sözcüsü, şirketin daha önce projeye katılan diğer platformlara da transfer sağlayacağını söylemişti.

Araç ayrıca, Facebook hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyen veya her fotoğrafı ve videoyu manuel olarak kaydetme zahmetine girmeden profillerinden birkaç fotoğrafı veya videoyu kaldırmak isteyen kişiler için kolaylık sağlıyor.

Facebook veri aktarım aracına geri dönersek, özellik şu anda Facebook’un web sürümünde mevcut, bu özelliği tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı Google Fotoğraflar’a aktarmak için nasıl kullanabilirsiniz .

 

Facebook Fotoğraf ve videoları Google Fotoğraflar’a nasıl aktarılır

 

  1. Facebook’u herhangi bir tarayıcıda açın ve giriş yapın
  2. Şimdi, sağ üst köşeden ‘aşağı’ okunu tıklayın ve Ayarlar’a gidin
  3. Facebook Bilgileriniz‘ seçeneğini tıklayın
  4. ‘Fotoğraf veya videonuzun bir kopyasını aktar’ seçeneğini bulun ve ‘Gör’ düğmesini tıklayın
  5. Yönlendirme Hedefi Seç‘ açılır menüsünü tıklayın ve Google Fotoğraflar’ı seçin (şu anda kullanılabilen tek seçenek budur
  6. Fotoğrafları aktarmak istiyorsanız fotoğrafları seçin, aksi takdirde videolar seçeneğini de kullanabilirsiniz
  7. Sonrakine tıkla
  8. Şifreyi girerek Google Hesabınızın kimliğini doğrulayın ve açılır pencerede İzin Ver düğmesini tıklayarak Facebook’tan Google Fotoğraflar’a fotoğraf aktarma izni verin

Videoları aktarmak için aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz, 6. Adımda Video’yu seçmeniz yeterlidir.

Bundan sonra, Facebook’a yüklediğiniz tüm fotoğraflar ve videolar Google Fotoğraflar’a aktarılacak ve artık tüm fotoğraflarınızı silebilir veya isterseniz tüm Facebook hesabını silebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.