Ericsson Türkiye’den ‘’Telekomda İnovasyon’’ Etkinliği

Ericsson Türkiye, sektörü ‘Telekom’da İnovasyon’ zirvesinde buluşturdu. Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın’ın ev sahipliğinde düzenlenen online zirveye, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve HTK Başkanı İlhan Bağören de katıldı.

Türkiye’de 130 yıldır faaliyet gösteren Ericsson Türkiye, telekomünikasyon teknolojilerindeki en son gelişmeleri ve yenilikleri “Telekomda İnovasyon” etkinliğinde iş ortakları ve sektör temsilcileri ile paylaştı. Bu sene COVID-19 nedeniyle çevrimiçi olarak düzenlenen etkinliğe Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu ve HTK (Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi) Başkanı İlhan Bağören de katıldı. Telekomünikasyonda yerli yazılım ve yerli üretimin yanısıra, 5G, yapay zeka, IoT ve 5G Yeni Radyo özellikleri gibi konu başlıklarının masaya yatırıldığı etkinlikte, Ericsson Araştırma Laboratuvarı ve İzmir IoT Garage tarafından yapılan çalışmalar da tanıtıldı.

2020 yılının başında tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19’un pek çok yeni iletişim ve işbirliği uygulamalarının da geliştirilmesine yol açtığını belirten Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın sözlerine şöyle devam etti: ’’Bu yeni ve iyileştirilmiş çözümlerin bazıları hayat kurtarmada önemli bir rol oynarken, bazıları işletmeleri ayakta tutmaya, halk sağlığı hizmetlerini desteklemeye ve kriz sonrası normalleşme sürecini kolaylaştırmaya yardımcı oluyor. Ericsson olarak altyapı hizmetlerini sağladığımız operatörlerimizle birlikte kriz döneminde kapasite yönetimi ve performans konularında da yoğun bir şekilde çalışarak, ağ trafiği üzerindeki yükü ciddi oranda azaltmayı başardık.

Önümüzdeki dönemde, 5G ile birlikte teknoloji çok daha esnek hale gelirken, bir çok fonksiyon buluta taşınacak ve bu sayede şebeke yoğunlukları ve kapasite ihtiyaçları daha verimli bir şekilde yönetilebilecektir. Bugün gerçekleştirdiğimiz zirve ile hem 5G hem Covid–19 sürecinin hayatımıza getirdiği yeni çözümleri yansıtmak ve Ericsson Araştırma merkezimizden çıkan heyecan verici konuları paylaşarak, ekosistemde yeni fikirlerin ortaya çıkmasını sağlamak istedik.’’

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.