Epic Games Store’dan yüklenen oyunları kolayca yedekleme ve geri yükleme

Epic Games Store, Fortnite gibi oyunlar sunuyor ve yaklaşık 32GB boyutunda, bu yüzden büyük bir dosyayı indirmek çok fazla bant genişliği ve zaman harcayacak. Sadece Fornite değil, sınırlı bir süre için ücretsiz olan GTA: V gibi oyunlar 60GB civarındadır ve bunu birden fazla cihazda indirmek de çok zaman ve kaynak tüketecektir.

Epic Store’dan oyunları kolayca yedeklemek ve geri yüklemek için en kolay yöntemlerden biri. Bu prosedürle, tüm oyun verilerinizi interneti kullanmadan taşıyabilirsiniz.

Oyunu Yedekle

Ayarınıza bağlı olarak Epic Games mağazası oyunu belirli bir klasöre yükler ve varsayılan olarak oyun C: \ Program Files \ Epic Games \ GTA: V içine yüklenir.

Klasörü tıklayın ve kopyala’yı seçin. Şimdi klasörü arzu edilen yere yapıştırın. Oyunu harici bir bilgisayara geri yüklemeyi planlıyorsanız, bu dosyaları harici bir sabit diske kopyalayın ve gerekli miktarda boş depolama alanına sahip olduğundan emin olun.

Yeni Bilgisayara Yükleme

Yeni bilgisayarda Epic Games mağazasını indirip yükleyin veya zaten yüklenmişse, uygulamayı açın ve kimlik bilgilerinizi kullanarak oturum açın. Şimdi kütüphaneye gidin ve GTA: V’yi seçin ve oyunu yüklemek istediğiniz yolu seçin.

İndirme başlar başlamaz, başlatma işleminin tamamlanmasını bekleyin. Kurulum penceresi göründüğünde, indirmeyi iptal edin ve Epic Games’i kapatın. Şimdi, Epic Games tarafından oluşturulan yeni GTA: V Klasörüne gidin ve dosyayı kopyalayın ve istenirse kopyala ve değiştir seçeneğine tıklayın. Bu seçenek, varolan dosyaları kaldıracak ve daha önce oluşturduğunuz yedekle değiştirecektir.

Kopyalama tamamlandığında Epic Games’i açın ve özgeçmişe tıklayın. Bu aşamada, dosyaları taramaya başlar ve oyunun orijinalliğini doğrular. Bazı dosyalar eksik olsa bile, Epic Games bu dosyaları otomatik olarak indirecek ve bozuk dosyalarla değiştirecektir.

 

Yedeklemeyi harici bir depolama aygıtında tutarak, GTA: V ürününü birden çok bilgisayara yükleyebilirsiniz. Epic Games’teki oyunları yedeklemek ve geri yüklemek için resmi bir yol olmadığından, bu işlemin Fornite veya Epic Games mağazasından satın aldığınız diğer oyunlar için geçerli olacağını unutmayın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.