Elon Musk Twitter’ın CEO’luğundan ayrılıyor

Elon Musk Twitter için yeni bir genel müdür bulduğunu söyledi, ancak kişinin adını vermedi, Wall Street Journal ise Comcast NBCUniversal yöneticisi Linda Yaccarino’nun iş için görüşmelerde bulunduğunu dile getirdi.

Musk attığı bir tweet’te şunları söyledi: “Twitter için yeni bir CEO işe aldığımı duyurmaktan heyecan duyuyorum. Kendisi ~6 hafta içinde göreve başlayacak!”

Musk, önümüzdeki birkaç hafta içinde sosyal medya platformunun baş teknoloji sorumlusu rolüne geçeceğini söyledi.

Ekim ayında Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alma işlemini tamamlayarak CEO’luk görevini devralan Musk, Aralık ayında yaptığı açıklamada “işi alacak kadar aptal birini” bulduğunda CEO’luk görevinden ayrılacağını söylemişti. Daha sonra Twitter’ın yazılım ve sunucu ekiplerini yöneteceğini söyledi.

WSJ konuyla ilgili bilgi sahibi kişilere dayanarak Yaccarino’nun üst düzey görev için görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

Reuters, Musk’ın tweet’inden sonra, adının açıklanmaması koşuluyla konuşan bir Silikon Vadisi yöneticisi ve eski bir Hollywood yöneticisine göre, Yaccarino’nun Twitter’ı yönetmek için tercihi olabileceğini bildirdi.

NBCUniversal’ın en üst düzey reklam satış yöneticisi olan Yaccarino, geçtiğimiz ay Miami’de düzenlenen bir reklamcılık konferansında Musk ile görüştü.

Konferansta Yaccarino dinleyicileri Musk’ı alkışlarla karşılamaya teşvik etti ve iş ahlakını övdü.

“Bu odadaki birçoğunuz beni tanıyor ve iş ahlakımla gurur duyduğumu biliyorsunuz” dedi ve ekledi, “Dostum, eşimle karşılaştım.”

Yaccarino, Turner Entertainment’ta geçirdiği 15 yılın ardından 2011 yılında NBCU’ya katıldı ve kanalın reklam satış operasyonunu dijital geleceğe taşımasıyla tanındı.

Televizyon izleyicileri yayın akışına geçerken, geçen yıl Radio City Music Hall’da sahneye çıkarak reklamverenlere marka mesajlarının sonradan akla gelen bir şey olmadığını söyledi.

Yorum yapması istenen bir NBCUniversal sözcüsü, NBCUniversal’ın Pazartesi günü New York’ta reklamverenler için düzenleyeceği sunuma atıfta bulunarak, “Linda Upfront için arka arkaya prova yapıyor” dedi.

Yaccarino’nun ayrılması, Comcast’in geçen ay NBCUniversal CEO’su Jeff Shell’in şirketteki bir kadınla uygunsuz bir ilişki yaşadığını kabul etmesinin ardından bir soruşturma açılmasına neden olan bir şikayetin ardından ayrıldığını açıklamasının ardından şirket için bir başka büyük darbe olacak.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.