Ekran klavyesi nasıl açılır?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından ekran klavyesinin nasıl açılacağı oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internette Windows 10 ekran klavyesini nasıl açacağını araştırıyor. Peki Windows 10 ekran klavyesi nasıl açılır?

Bilgisayar kullanıyorsanız özellikle dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız illaki başınıza klavyenizin bazı tuşlarının çalışmama durumu gelmiştir. Böyle olunca o an yedek klavyeniz yoksa işlerinizi halletmek için ekran klavyesi kullanmak zorunda kalırsınız.

Bu durumu yaşayan insanlar son zamanlarda çok fazla internette ekran klavyesinin nasıl açılacağını merak etmeye başladı. Ekran klavyesini açmak için yapmanız gereken ilk şey başlat tuşuna tıklamak. Daha sonra eğer klavyenizin sadece bazı tuşları bozuksa arama yerine “Ekran Klavyesi” yazıp “Enter” tuşuna basarsanız ekran klavyeniz açılacaktır.

Ancak bu tuşlarınız çalışmıyorsa farenizi kullanarak da ekran klavyesi açabilirsiniz. Bunun için ilk önce yapmanız gereken yine başlat tuşuna tıklamak. Daha sonra “Ayarlar” tuşuna tıklayın. Burada karşınıza çıkan seçeneklerden “Erişim Kolaylığı” seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra “Klavye” seçeneğine tıklayın ve “Ekran klavyesini kullan” yazan kelimenin yanındaki düğmeyi etkinleştirin. Bu sayede ekran klavyeniz aktif olmuş olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.