Ekran kartı nasıl güncellenir?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından ekran kartının nasıl güncelleneceği oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internetten ekran kartını nasıl güncelleyeceğini araştırıyor. Peki ekran kartı nasıl güncellenir?

Bilgisayarlar günlük hayatımızın en önemli parçalarından biri haline geldi. Hem ödevlerimizde hem de iş hayatımızda sıklıkla kullandığımız bu makineler aslında birden fazla öğeden oluşuyor. Bu öğelerin en önemlilerinden biri olan ekran kartları ise son zamanlarda nasıl güncelleneceği ile gündemde. Birçok insan ekran kartını nasıl güncelleyeceğini internette araştırıyor. Ekran kartınızın güncel olması en üst performansı almanız için oldukça çok önemli.

Eğer ekran kartınız güncel değilse bazı uygulamalarda almanız gereken performansı alamayabilirsiniz. Hatta bazı oyunları açamayabilirsiniz de. Bu yüzden ekran kartınızı güncellemeniz gerekir. NVIDIA bir ekran kartı kullanıyorsanız GeForce Experience isimli uygulamayı indirmelisiniz. Bu uygulama sayesinde hem ekran kartınızın güncel olup olmadığını hem de güncellemeleri yükleyebilirsiniz.

Oldukça basit bir kullanımı olan uygulamayı indirip, hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Ekran kartını güncelle” tuşuna basmanız yeterli oluyor. AMD bir ekran kartı kullanıyorsanız ise ilk önce arama motoruna “Denetim Masası” yazın. Daha sonra buradan “Aygıt Yöneticisi’ bölümüne girin. Karşınıza çıkan pencerede “Görüntü Bağdaştırıcıları” yazan seçeneğin yanındaki oka tıklayın.

Altta çıkan bölümden ekran kartını seçin ve sağ tıklayıp “Sürücüyü güncelleştir” seçeneğine tıklayın. Daha sonra otomatik ara seçeneğine tıklayın. Bu şekilde güncellemenizi rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Aynı şeyi NVIDIA tarafında da yapabilirsiniz ama NVIDIA GeForce Experience ile işleriniz daha kolay olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.