Cumhurbaşkanı adayları hologramla yarışacak!

Cumhurbaşkanı adayı olan Ekmeleddin İhsanoğlu, Recep Tayyip Erdoğan ve Selahattin Demirtaş arasındaki seçim rekabeti süredursun, seçim kampanyalarında hologram teknolojisinin kullanılması tekrar gündeme geldi.

Dünyada 3 boyutlu efekt ve gösteri teknolojilerinin en yaratıcı patentlerini elinde tutan ve sektör lideri olarak birçok başarılı projeye imza atan Musion, hologram teknolojilerini hayatın her alanına uygulamak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleri de hologram teknolojileri için önemli bir uygulama alanı. Musion tarafından en son Hindistan’da gerçekleştirilen seçimlerde 1.400’den fazla noktada hologram miting yapıldı. Seçimi kazanan Narendra Modi, bu süreçte hologram teknolojisini kullanarak rakiplerinin bir adım önüne geçti. Modi, gidemediği bölgelerdeki seçmenlere üç boyutlu görüntüsü ile seslendi.

Musion yatırımcısı ve aynı zamanda Musion Türkiye Kurucu Ortağı olan Murat Günenç, seçim çalışmalarının son günlerinin büyük önem taşıdığını belirterek; “Seçim yasaklarının başladığı tarihe 10 gün gibi bir zaman kaldı. Bu süreçte adaylar çok yoğun bir program ile seçmenlerinin karşısına çıkacak. Hologram teknolojisi seçimlerde önemli oranda fark sağlayacak bir teknoloji. Adaylar gidemedikleri bölgelerde 3 boyutlu bir toplantı ile fikirlerini paylaşma şansı yakalayacaklar” dedi.

Musion Hindistan Seçimlerinde Hologram Teknolojisi İle Fark Yarattı

Dünyanın en büyük ülkelerinden birisi olan Hindistan’da seçim kampanyası düzenlemenin çok zor olmasına rağmen Musion’un büyük fark yarattığını söyleyen Günenç; “800 milyon oy verenin yaşadığı bir ülkede hologram teknolojisi büyük bir başarı getirdi. Dünya çapında ses getiren bu kampanya ile Modi, ülkede de bilinir hale geldi.1.400’den fazla noktada seçim çalışması yapıldı. Türkiye’de de son günlerde hızlı bir çalışma ile bu konuda başarılı sonuçlar alınabilir diye düşünüyorum” dedi.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.