Ctrl+alt+delete ne işe yarar?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından klavye kombinasyonlarından biri olan “Ctrl+Alt+Delete”nin ne işe yaradığı oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan bu kombinasyonun ne işe yaradığını internette araştırıyor. Peki Ctrl+Alt+Delete ne işe yarar?

Bilgisayarımızda aslında birçok temel özellik bulunuyor. Bu temel özellikleri bildiğiniz taktirde yaşanılabilecek bir sıkıntıda bilgisayarı zorla yeniden başlatmanıza veya fişini çekmenize gerek kalmaz. Çünkü bildiğiniz üzere bilgisayarınız çalışıyorken eğer fişini çekerseniz bazı sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Akımın bir anda kesilmesinden dolayı bilgisayarınızın bazı parçaları hasar görebilir.

Bundan dolayı da temel çözüm yollarını bilmek gerekiyor. Son zamanlarda da birçok insan Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunun ne işe yaradığını merak ediyor. Aslında bu kombinasyon gibi klavyede birçok özellik bulunuyor. Ancak bu kombinasyonların çoğu kullanılmıyor. Ama Ctrl+Alt+Delete birçok kişi tarafından bazı durumlarda kurtarıcı olabiliyor.

Örnek vermek gerekirse bir oyun oynuyorsunuz ve oyun yanıt vermiyor. Yanıt vermediği için çıkamıyorsunuz ve bundan dolayı da oyunu da kapatamıyorsunuz. Oyunu zorla kapatmak için ise görev yöneticisine girmeniz lazım. Bunun için ise Ctrl+Alt+Delete kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

Bu kombinasyon genel olarak görev yöneticisine girmek için kullanılıyor. Görev yöneticisine girerek yanıt vermeyen programları kapatabilir ve bu sayede de bilgisayarınızı zorla yediden başlatmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca bu kombinasyonu kullanarak bilgisayarınızı kapatabilir veya sadece oturumunuzu da kapatabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.