Crytek’ten oyunseverlere Ryse müjdesi

Crytek tarafından Cry Engine 3 oyun motoru kullanılarak geliştirilen ve Xbox One için Microsoft’un yayıncılığını üstlendiği  Ryse: Son of Rome, alınan yeni bir kararla birçok kişiyi şaşırtacak gibi görünüyor.

Şu sıralar mali sıkıntılar yaşayan Crytek, hatırlanabileceği gibi geçtiğimiz haftalarda Homefront: The Revolution’ı Deep Silver’a satmasıyla tüm oyun camiasının ilgisini üzerine çekmişti. Ancak üç Türk kardeş tarafından kurulan firma yeni aldığı karar doğrultusunda, Dead Rising 3’te olduğu gibi Xbox One’a özel olan  Ryse: Son of Rome’i PC’ye de çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Yıl sonunda çıkacak

2014 yılının sonlarına doğru PC platformu için raflardaki yerini alması beklenen Ryse: Son of Rome, tüm DLC’leri de içerisinde barındıracak. Ayrıca 4K çözünürlük desteği ile donanım gücü yüksek bilgisayarlarda, oyunculara görsel şölen yaratacak olan Ryse: Son of Rome merakla beklenmeye başlandı.

Xbox One kullanıcıları tepkili

Oyunun Xbox One tarafından dağıtımcılığını üstlenen Microsoft, PC platformunda yerini Deep Silver’a bırakacak. Fakat Microsoft’un yeni nesil oyun konsolu Xbox One özel olarak tuttuğu yapımları birer birer diğer platformlara da çıkmasına izin vermesi, oyuncular tarafından tepkiyle karşılanıyor. Çünkü bazı kullanıcılar bilgisayara sahip olmasına rağmen, özel oyunlar için Xbox One’ı tercih ediyordu. Bakalım bu karar konsolun satış rakamlarını nasıl etkileyecek?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.