Crytek’de işler kötü gidiyor!

1999 yılında Almanya’da yaşayan üç Türk kardeş tarafından kurulan firma, ilk yaptıkları CryEngine motoru ile oyun dünyasına yeni bir soluk getirmişti. Özellikle Crysis serisi ile popülerliğini artıran firmadan, kötü haberler gelmeye başladı.

Crytek’in Hunt: Horrors of the Gilded Age isimli oyunu üzerinde çalışan Amerika stüdyosu kapatılarak, işler Frankfurt’a devredildi. Tabii bunun yanı sıra firmanın İngiltere stüdyosunun da kapatılacağı gelen söylentiler arasında yer alıyor. Ama diğer stüdyoların akıbeti konusunda henüz bir bilgi yayınlanmadı.

Oyuncuları en çok üzen bir diğer haber ise elinde bulunan isim haklarını farklı firmalara devreden THQ’nun Homefront isimli yapımından geliyor. Oyun dünyasının merakla beklediği yapımlardan olan Homefront: The Revolution‘ı geliştiren Crytek, isim haklarını Deep Silver‘a sattı.

Hatırlana bileceği gibi Deep Silver, Dead Island serisi ile hafızalarda yer edinmişti. Şu an firmanın Warface ve Arena of Fate gibi diğer yapımlarının da fişini çekip, çekmeyeceği merakla bekleniyor. İşin bir boyutu ise ülkemizdeki geliştiriciler için son derece iyi bir fırsat olan Crytek’in Türkiye ofisi, umarız uzun süre daha varlığını sürdürür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.