CIO Turkey, Microsoft Teams’i seçti

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin teknoloji liderlerini tek çatı altında toplayan CIO Turkey, haberleşme, ortak çalışma, veri ve dosya paylaşımı için Microsoft Teams’i seçti. PEAKUP tarafından Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilen “Uzaktan Çalışma ve Dijital İletişim Zirvesi”ne yüzlerce CIO Turkey üyesi katıldı. Zirvede uzaktan daha verimli çalışmak adına neler yapılabileceği konuşuldu ve demolar üzerinden Microsoft Teams kullanıcı eğitimi verildi.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin teknoloji liderlerini tek çatı altında toplayan CIO Turkey, dijital iletişim platformu olarak Microsoft Teams’i tercih etti. Bu tercih üzerine BT dünyasının önde gelen isimleri Microsoft Teams’in Türkiye’deki en büyük iş ortaklarından biri olan PEAKUP’ın düzenlediği online bilgilendirme toplantısında bir araya geldiler. Microsoft’un üst düzey yöneticilerinin de konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte Microsoft Teams çözümlerinin yanı sıra CIO Turkey üyeleriyle online sistemlerde daha verimli nasıl çalışılabileceği üzerine de bilgi alışverişinde bulunuldu.

75 milyon günlük tekil kullanıcıya, 200 milyon günlük toplantı katılımcısına ev sahipliği yapan Microsoft Teams sayesinde kullanıcılar, daha güvenli bir platform üzerinden paylaşım yapıyor olmanın yanı sıra iletişim aksaklıklarından doğan zaman kaybını da en aza indirebiliyor ve iş süreçlerinin takibini tek bir merkezden daha rahat ve kolay gerçekleştirebiliyor. 

Tolga Tırpan: “Microsoft Teams ile iş verimimiz daha da arttı”

“CIO Turkey Ailesi olarak 200’ün üzerinde teknoloji profesyonelini Microsoft Teams üzerinde bir araya getirdik” diyen CIO Turkey Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Tırpan, “Bu platforma geçmeden önce en büyük zorluğu öncelikle genel kurul üyeleri olarak bizler yaşıyorduk. Üyelerimizi ve meslektaşlarımızı bir araya getirmek, haberleşme platformları oluşturmak, deneyimlerin ve verilerin dosya paylaşımlarını gerçekleştirmek, özel konularda çalıştay takımları oluşturmak yaşadığımız en büyük zorluklardı. Bu nedenle bireysel olarak farklı farklı çözümler oluşturuyorduk. Microsoft Teams ile birlikte çalışma düzenimiz değişti ve kolaylaştı. Şu anda tüm üyelerimiz daha önceden diğer platformlarda paylaştıkları değerli raporlara, istatistiksel bilgilere, teknoloji alanındaki gelişmelere çok daha kolay erişebiliyor. En önemlisi de tüm bu çalışmalar ve paylaşımlar veri olarak bilgi kütüphanesine alınabiliyor ve geleceğe aktarılmak, yeni çalışmalara temel olmak adına arşivleniyor. Genel Kurul olarak üzerinde düşündüğümüz ve kurmaya çalıştığımız, gençlerimizle bir araya gelebilmek, sağlayıcılarımızla paylaşımlar oluşturabilmek, eğitim kurumları ve yardım vakıfları ile ortak çalışma projelerini hayata geçirebilmek için hayallerimiz vardı. Microsoft Teams ile birlikte bu hayallere artık daha yakınız.” şeklinde konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.