Chrome’da bildirimleri göstermeyi isteyen web siteleri nasıl durdurulur?

Milyonlarca kullanıcı sörf yapmak için krom kullanıyor. Tarayıcının arayüzü basittir ve Google entegrasyonu mükemmeldir. Google Chrome’da bir web sitesini ziyaret ettiğinizde, size bir bildirim gönderilip gönderilmeyeceğini soracaktır. Bu bildirim aslında taramayı bozabilir ve kesintiye uğrayabilir. Bununla hiç karşılaştın mı? Evet ve hatta sizde de tahrişe neden oluyorsa, bu komutları devre dışı bırakabileceğinizi bilmekten mutluluk duyacaksınız. Ancak, bu istemlerin bazen yararlı olduğu gerçeğini anlamalı.

Örneğin, Facebook tarafından sağlanan bildirimler kullanışlı. Google Chrome’da Facebook’un bildirimini açtıktan sonra, uygulamayı gerçekten kaldırabilirsiniz. Facebook bildirimini anında almanızı sağlar. Bu, Google Chrome’da bildirim özelliğini eklediğinde aslında Google’ın ana fikriydi. Ancak, web siteleride Google Chrome’un bildirim özelliğini kullanmaya başladı. Neyse ki bu özelliği devre dışı bırakabilirsiniz.

Chrome’da bildirimleri göstermeyi isteyen web siteleri nasıl durdurulur?

Web sitelerinin Chrome’da bildirim istemesine ve göstermesine son vermek çok kolaydır. Tek yapmanız gereken aşağıda verilen basit adımları takip etmek.

  1. Chrome tarayıcınızı açın. Şimdi adres çubuğunun sağ tarafında yer alan menü düğmesine tıklayın. Şimdi ‘Ayarlar’a dokunun ve’ Gelişmiş Ayarlar’a gidin.
  2. Şimdi ‘Gizlilik ve Güvenlik’ bölümünü tıklayın ve ‘İçerik Ayarları’nı tıklayın.
  3. ‘Bildirimler’ seçeneğini tıklayın. Varsayılan olarak, ayar ‘Göndermeden önce sor’ seçeneğine varsayılan olarak açıktır. Bu bildirim çubuğunu devre dışı bırakın. Web sitelerinin herhangi bir bildirim istemek için size sormasını engellenmiş olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.