Bir zamanların efsanesi Justin.tv kapatıldı

2007 yılında Justin Kan tarafından kurulan Justin.tv ilk etapta web kamera ile canlı yayın yapmaya yaran bir platform olarak karşımıza çıkmıştı. Ülkemizde daha çok yasa dışı maç gösterim platformu olarak bilinen Justin.tv geçtiğimiz yıllarda oyuncular için Twitch platformunu kurmuştu.

PlayStation 4 ve Xbox One gibi yeni nesil konsollar ile popülerleşen Twitch platformu Justin.tv‘nin gölgede kalmasına neden olmuştu. Justin.tv’nin yayın hayatına devam edip etmeyeceği soruları kafaları kurcalarken geçtiğimiz gün Justin Kan ilginç bir karar alarak Justin.tv’nin yayın hayatını sonlandırdığını açıkladı.

Kepenk indirme kararından sonra Justin.tv’de Premium üyelikleri bulunan kullanıcılara paraları iade edileceği ve Justin.tv üyeliliklerinin Twitch’e aktarılacağı dile getirildi. Eğer Justin.tv üyeliğinize Twitch’e aktarmak istiyorsanız 5 Eylül 2014 tarihine kadar bunu gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Justin.tv platformunda yer alan tüm videolara erişim kalkmış durumda ve bundan sonra tüm yatırımlar Twitch‘e yönelik olacak. Bakalım ilerleyen günlerde Google’ın satın aldığı Twitch platformunda ne gibi değişikler olacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.