Bilişim Sektörü Türkiye’nin en büyük CIO Zirvesi’nde bir araya geliyor

Ülkemizin önde gelen firmalarının BT Yöneticileri “The Race to Reivent: Connecting Leaders to Empower Digital Transformation” ana temasında gerçekleşecek 11.IDC Türkiye CIO Zirvesi’nde, IDC Başkanı sunumu ile sektörlere yön veren teknolojik eğilimleri ve stratejik yol haritalarını tartışacak.

İstanbul ve Ankara’daki en kapsamlı sektörel buluşmaları gerçekleştiren International Data Corporation (IDC) Türkiye, 17 Eylül 2020 tarihinde düzenlenecek “11. IDC Türkiye CIO Zirvesi” çerçevesinde, dijitalleşmenin önemi bu kadar gündemde olduğu bir dönemde, ülke genelinde önde gelen kamu ve özel sektöre bağlı kurumların tüm üst düzey yönetimlerini BT yöneticilerini bir araya getirecek. IDC Sanal Platformu üzerinden yapılacak zirvede, 1000’den fazla BT lideri katılarak içinde bulunduğumuz dijital inovasyon çağına ait deneyim ve öngörülerini paylaşacak. IDC Türkiye CIO Zirvesi’nin 11’inci yılına özel olarak konferansa katılacak IDC Başkanı Crawford Del Prete ve IDC küresel analistlerinin ve devlet yetkilerimizin sunumlarını gerçekleştirecekleri etkinlik içerisinde Türkiye’nin önde gelen CEO’larının katılımı ile gerçekleşecek “The Race to the Future Enterprise” temalı panel oturumu yer alacak. Zirvede yapılacak CIO Summit Ödül töreninde, yıl içinde gerçekleşen BT projeleriyle dereceye giren kurumlara ve yöneticilere ödülleri takdim edilecek. Zirvede ele alınacak ana başlıklar olan, kurumların geleceği, işin geleceği, dijital dönüşüm, inovasyon yönetimi, veriye dayalı iş modelleri, siber güvenlik, nesnelerin interneti, robotik süreç otomasyonu, yapay zeka, büyük veri ve analitik, bulut bilişim ve mobilitenin yanısıra, bu teknolojilerin kurumlarda sağladığı verimlilik ve kurumların iş yapış şekilleri üzerine oturumlar düzenlenecek.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları “Ülkemizdeki deneyimli BT ekipleri, Deneyimli BT ekosistemi ve Gençişsiz nufusumuz için Dijitalleşme, Yazılım, oyun Teknolojileri, yapay zeka ve güvenlik teknolojilerin artan önemi, global ekonomide var olmamız için güzel bir fırsat, BT’nin öneminin zirvede olduğu bir fırsatı yakalamak ve en iyi şekilde değerlendirmek için gereken stratejik hareketleri, doğru yatırımları yapmak için çok ciddi bir fırsat ve kaynaklarımızın kısıtlı olduğu bu dönemde birbirimizin tecrübelerinden ders almak sinerji yaratmak için sektör olarak ilgili bakanlıklarımız, eğitim kurumlarımız, tedarikçilerimiz ve çözüm sağlayan firmalarımızla dayanışma içinde olmalıyız.’’

IDC tarafından bölgesel çapta gerçekleştirilen en son araştırmaya göre, Global Covid-19 krizi ile META bölgesinde (Türkiye,Ortadoğu ve Afrika) CIO’ların %70’inin iş modellerini çalışan ve müşteri odaklı olarak daha dijital bir geleceğe taşımak için yeni sistemleri önceliklendirdiklerini göstermektedir. Aynı çalışma CIO’ların büyük çoğunluğunun organizasyon genelinde teknoloji destekli iş modelleri geliştirerek iş modellerini uzun dönemde kalıcı olarak değiştirmek için çalıştıklarını göstermiştir.

IDC META Bölgesi Başkanı Jyoti Lalchandani, “Dijital dönüşüm ve dijital dönüşümü destekleyen teknolojiler yaygınlaştıkça, her geçen gün daha çok kurum dijital çağda geleceğe hazır olmak adına işyerindeki dönüşüme odaklandığını vekurumların işin geleceği yarışına önde başlamak için yetenek yönetimi, dijital işyeri ve dijital dönüşümü beraberinde getiren bir kurum kültürüne odaklanması gerektiğini” belirtmiştir.

”META bölgesinde önümüzdeki 12-18 aylık süreçte işin geleceği konusunda yapılacak yatırımların önemli bir kısmının takım çalışması aplikasyonarı,tümleşik iletişim ve dijital işyeri konularında olacağını“ belirtenLalchandani, ”yaşadığımız belirsiz dönemde ayakta kalmak ve işlerini geliştirmek isteyen kurumların özellikle yetenek yönetimi konusunu rekabet avantajı kaynağı olarak görmeleri gerektiğini” bildirmiştir. ”Bu bağlamda IDC verileri 2022 yılında dünyanın en büyük 1000 halka açık şirketinin %33’ünün kariyer gelişimi ve başarı planlaması konularında yapay zeka destekli öğrenme yöntemleri kullanacağını öngörmektedir.”

Ağustos, Eylül ayları içerisinde bölgesel olarak düzenlenecek IDC META ve EMEAbölgesi CIO Zirvelerinde yer alacak tartışma platformlarında İşin Geleceği kavramını destekleyen stratejiler öne çıkan konular arasında yer alacak.

2008 yılından bu yana bölgesel seri olarak gerçekleştirilen etkinlikler IDC Fikir önderliğinin önemli bir parçasını gerçekleştirirken, bu yıl ilk kez dijital olarak ‘The Race to Reinvent: Connecting to Leaders to Empower Digital Transformation’. temsaıyla bölgede öncü olacaktır.

Zirvenin açılış konuşmalarından bazılarını, IDC Başkanı Crawford Del Prete, IDC META Bölge Başkanı Jyoti Lalchandani ve Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları gerçekleştirecek. Etkinlik ajandasında, gerçek hayattan başarı hikayelerinin yer aldığı sunumlarla derinlemesine soru-cevap bölümlerini içeren paneller yer alacak.

IDC Sanal platformu üzerinden gerçekleşecek Zirvede interaktif fiziksel bir etkinliğin tamamen 3 boyutlu olarak sanal ortama taşınmış hali gerçekleşirken, güncel sektörel yenilikleri bire bir izleme imkanı sunacak teknoloji odaklı oturumlar, sanal ortamda bire bir tanışma ve görüşme imkanı sağlayan sektörler özelinde tasarlanmış “Networking alanı”, bire bir konuşma, yazışma ve görüntülü konuşma imkanı sağlayan “Sanal Fuar Alanı” yer alacak.

Sektörün en önemli buluşma noktası haline gelen IDC CIO Zirvesi, 11’inci yılına özel bu programıyla, CIO’ların gündemini belirleyen bir platform olmaya devam ediyor.

Etkinlik programı süresince, dijital ekonominin kurumlara ve BT profesyonellerine getirilerinin yanı sıra, işin geleceği, kurumların geleceği, dijital dönüşümün kurumlara getirisi, inovasyon yönetimi, veriye dayalı iş modelleri, siber güvenlik, nesnelerin interneti, robotik süreç otomasyonu, yapay zeka, büyük veri ve analitik, bulut bilişim ve mobilite gibi konular da masaya yatırılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.