Bilgisayar ekranının videosu nasıl çekilir?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından bilgisayar ekranının videosunun nasıl çekileceği oldukça çok merak ediliyor. Birçok insan internette bilgisayar ekranının videosunu nasıl çekeceğini araştırıyor. Peki bilgisayar ekranının videosu nasıl çekilir?

Bilgisayarlar son dönemlerde hayatlarımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Özellikle korona dönemi ile birlikte insanlar dışarı çıkamadığı için tek eğlence kaynakları bilgisayar oldu. Aynı zamanda işe de gidemedikleri için evden bilgisayardan çalışmak zorunda kaldılar. Hal böyle olunca bilgisayarda birçok kişinin hayatında önemli bir yer edindi.

Son zamanlarda insanlar bilgisayar ekranının videosunun nasıl çekileceğini oldukça çok merak ediyor. Bilgisayar ekranının videosunu çekmek istiyorsanız bir program indirmeniz gerekiyor. Birçok program bulunmasına rağmen genelde insanlar OBS veya Bandicam uygulamalarını kullanmayı tercih ediyor. OBS programı aynı zamanda yayın yapmanıza da olanak sağlıyor. OBS’i indirdikten sonra bilgisayarınıza kurun.

Daha sonra programı açın ve kayda başla deyin. Kaydı durdurduğunuzda bilgisayarınızın ekran videosu alınmış olacak. Oldukça kolay bir kullanıma sahip. Bandicam ise direkt olarak bu iş için tasarlanmış bir program. Bandicam’i bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra direkt olarak açılan menüsünden kırmızı tuşa basarak kayıt alabilir. Daha sonra bu tuşa tıklayarak kaydı durdurabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.