Battlefield 2042’nin beta tarihi kesinleşti!

Birçok kişi tarafından uzun zamandır gelmesi heyecanla beklenilen Battlefield serisinin yeni oyunu Battlefield 2042’nin bildiğiniz üzere çıkış tarihi 1 ay ertelenmişti. Bu ertelenme birçok oyuncuyu üzmüştü. Ancak şimdi oyunun beta tarihi kesinleşti!

DICE tarafından yapılan Battlefield’ın yeni oyunu Battlefield 2042 birçok kişi tarafından oldukça çok merakla bekleniyor. Çünkü artık Battlefield bu oyunda farklı bir yöntem izleyecek. Oyun tamamen Online’a dayalı olacak. Geçmişe bakıldığında genel olarak Battlefield’ların en başarılı olduğu nokta da zaten bu gözüküyor.

Özellikle Battlefield 2 ve 3 de yapılan hareketler oyuncuların kendi bulduğu uçaktan atlayıp diğer uçağı roketle öldürme ve daha sonra tekrar uçağa binme gibi bir sürü efsane olan hareket bu oyunda yapılabilecek. Bundan dolayı da birçok insan Battlefield 2042’yi dört gözle bekliyor. Çünkü oyunda yeni mekaniklerde bulunacağa benziyor.

DICE’ın sadece online tarafa odaklanmasıyla birlikte oyun ciddi bir anlamda seviye atlayacaktır. Normalde 22 Ekim’de çıkacak olan oyun 19 Kasım’a ertelenmişti. Ancak oyunun beta tarihi hakkında bir açıklama yapılamamıştı. Şimdi ise oyunun beta tarihi belli oldu. 8 Ekim’de açık betaya oyunu satın alan herkes katılabilecek.

Sistem gereksinimlerine gelecek olursak sadece beta için belirlenmiş olan yani tam sürümüyle değişebilecek olan minimum sistem gereksinimi Intel i5-6600K ya da AMD RYzen 5 3600 işlemciye sahip olmanız gerekiyor. Ekran kartı ise NVIDIA 1050 Ti veya AMD RX 560 olarak belirlenmiş. 8 GB RAM ve 4 GB VRAM’in gerektiği oyun depolama alanı olarak ise 100 GB alan istiyor.

Önerilen sistem gereksinimleri ise Intel i7 4790 ya da AMD Ryzen 7 2700x işlemci, NVIDIA RTX 3060 ya da AMD Radeon RX 6600 XT ekran kartı önerilen sistem gereksinimi olarak belirlenmiş. RAM tarafında ise 16 GB RAM isteniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.