Avast kaldırma aracı | Avast nasıl kaldırılır?

Avast kaldırma aracı, kullanıcıların ücretsiz olarak bilgisayarına inen ve inatla bilgisayardan silinmeyen avast güvenlik uygulamasını ortadan kaldırıyor. Evet, Avast, normal yollarla kaldırılması hayli güç olan bir program ve bu yazımızda avast nasıl kaldırılır sorusunun yanıtını sizlerle paylaşıyoruz.

Avast kaldırma sorunu, kullanıcıların son zamanlarda başına gelen ve kurtulamadıkları problemlerin başında yer alıyor. Ücretsiz olduğu için indirilen veya bir programa bağlı olarak kullanıcının isteği dışında bilgisayara yüklenen avast, iş kaldırma işlemine geldiğinde ciddi derecede sorun çıkarıyor. Bu nedenle avast kaldırma araçları internette epey yaygın durumda.

Öncelikle Program Ekle veya Kaldır kısmından avast kaldırma işlemi başarısız oluyor. Zaten buradan kaldıramadığınız için muhtemelen buradasınız ve bir yol arıyorsunuz. Avast antivirüs kaldırma işlemini neden yapamadığınıza gelince… Avast, kaldırma işlemine kalkıştığında kendisine küçük bir işletim sistemi kuruyor ve işlemin sonunda bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda işletim sistemi kendisini kaldıramıyor. Bu nedenle diğer programlardan farklı olarak avast antivirüsü normal yollardan kaldıramıyorsunuz.

Avast Nasıl Kaldırılır?

Peki ne yapmalı? Öncelikle Windows’ta başlat menüsüne gelin ve çalıştır yazın. Ardından yapacağınız ise Avast OS yani Avast işletim sisteminizi kaldırmak. Ancak bunu yaparken doğru adımları izlemezseniz bilgisayarınız zarar görebilir. Bir diğer yöntemde ise C:\ProgramData\AVAST Software\Avast\ yolunu izleyerek avast’ı shift+delete ile silebilirsiniz. Ancak bu yol bilgisayarınıza zarar verebilir.

En kestirme ve sorunsuz yol ise avast kaldırma aracını kullanmaktır. https://www.avast.com/tr-tr/uninstall-utility adresinden Avastclear uygulamasını indirebilirsiniz. Zaten bu uygulama doğrudan avast’a ait ve gönül rahatlığıyla indirebilirsiniz. Sonraki adımda avastclear.exe dosyasını çalıştırın. Ardından Windows’u Güvenli Mod’da başlatın. Bunun için bilgisayarınız açılırken F8 tuşuna basabileceğiniz gibi Troubleshoot -> Advanced Options -> Startup Settings -> Restart -> 4 yolunu da izleyebilirsiniz.

Bilgisayarınız güvenli modda açıldıktan sonra uygulamayı çalıştırın ve Avast’ın bulunduğu dosyayı bulup Kaldır seçeneğine tıklayın. Bilgisayarınız yeniden başladığında avast probleminden kurtulmuş olacaksınız.

Avast devre dışı bırakma yöntemi ile de avast’tan kurtulabilirsiniz. Bunun için önce Avast simgesine sağ tıklayın. Ardından avast! kalkanlar ve kontrol seçeneğine tıklayın. Avast devre dışı bırakma seçenekleri karşınıza çıktığında ise ‘sonsuza dek devre dışı bırak‘ seçeneğini seçebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.