ASUS’tan iki oyun canavarı birden!

ASUS’un oyunculara yönelik geliştirilen ROG ailesinin 15 inç’lik ROG G551 ve 17 inç’lik ROG G771 oyunculara özel dizüstü bilgisayarları duyurdu. Yeni G serisi modeller, öncülleriyle kıyaslandığında performans açısından ileriye yönelik bir adımı temsil ediyor. Modellerin Intel® Core™ i7’ye kadar işlemcileri ve oyun severlere yönelik NVIDIA GeForce GTX grafik kartı günümüzün oyunlarının en yüksek ayarlarda oynanabilmesine olanak tanıyor. G serisi dizüstü bilgisayarlar geniş açılı IPS ekranları sayesinde görsel maharetlerini sergileyerek oyun severlere Full HD görsel keyfi yaşatıyor. Ürünlerin çok monitörlü oyun deneyimi ya da çoklu görev işlevleri için 4K / UHD uyumlu Trinity Display çıkışı da bulunuyor.

G serisinin kendine özgü tasarım özellikleri arasında mat siyah, zımparalanmış alüminyum hatlar ve kırmızı elmas kesim kenarları içeriyor. Kapağın üzerinde ise aydınlatılmış bir ROG logosu yer alıyor. Oyun severlerin ihtiyaçlarına göre tasarlanan klavyelerin yanı sıra neredeyse tamamen sessiz soğutma sistemi fan sesini en düşük seviyeye indirerek ısıyı yok ediyor ve oyuncuların oyun keyfi hiç bozulmuyor.

Yeni G serisi dizüstü bilgisayarlar en yeni oyunların gerektirdiği performans için Intel Core i7’ye kadar işlemcilerle donatılmış bulunuyor. Oyun meraklılarına özel olarak tasarlanmış, Microsoft DirectX 11 destekli NVIDIA GeForce GTX 850M / GTX 860M ekran kartları daha keskin görseller ve daha akıcı oyun içi görüntüler temin ediyor. G serisi modelleri, performansı sağlamak için gereken olağanüstü güçle baş etmek için ısıyı en düşük gürültü seviyesiyle ortadan verimli bir şekilde kaldıran, gelişmiş bir soğutma sistemine sahipler.

unnamed

15 inç ve 17 inç G serisi dizüstü bilgisayarlar ROG G551 ve ROG G771 Full HD (1920 x 1080 çözünürlük) ekranla birlikte geliyor. Ekranların 178 derecelik geniş görüntüleme açıları sayesinde oyun severler yaşam kadar gerçek ve aslına uygun renklerle oyun deneyimi yaşayabiliyorlar. Trinity Display teknolojisi kullanıcıların, G serisini sayısı üçe varan harici ekranlara HDMI 1.4 ya da Mini DisplayPort aracılığıyla bağlayabilmelerini sağlıyor. Bu sayede çok monitörlü oyun ve çok görevli kullanım mümkün oluyor.

G serisi dizüstü bilgisayarlar, mat siyah, zımparalanmış alüminyum hatlar, kırmızı elmas kesim kenarlar ve kapak üzerinde aydınlatılmış ROG logosuyla, ROG’un genlerine yerleşmiş tasarım öğelerini birebir yansıtıyor. G serisi dizüstü bilgisayarlar ROG teması ile uyumlu olarak, kolay kullanım ve oyun deneyimine yönelik özel WASD dizilimine sahip tuşlar ve tek parçalı klavye ile donatılmış bulunuyor. Arka aydınlatmalı tuşlar kırmızı renkte parlayarak, oyun severlerin düşük ışık koşullarında daha rahat görebilmelerini sağlıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.