ASUS, Pro Art Display modellerinde Portrait Displays ile iş birliği yaptı

ProArt Display modelleri Hollywood’un en saygın renk profesyonellerinin güvendiği renk kalibrasyon standardı olan Calman Ready veya Calman Verified onaylarını aldı.

ASUS, ASUS ProArt Display modellerinde Calman renk kalibrasyonu ile renk doğruluğu sunmak için Portrait Displays ile iş birliği yaptığını duyurdu. Portrait Displays’e ait Calman renk kalibrasyon yazılımı, yayıncılık, prodüksiyon ve post prodüksiyon alanlarında çalışan renk profesyonellerinin ekran kalibrasyonu için ilk tercihlerinden biri. Bu yazılım ayrıca saygın Hollywood profesyonellerinin de güvenini kazanmış durumda. ASUS ve Portrait Displays arasında süren iş birliğinin bir parçası olarak, belirli ProArt Display modelleri Calman Ready veya Calman Verified onayını aldı. Calman Ready modeller Calman yazılımıyla doğrudan iletişim kurarken, Calman Verified modeller ise anında stüdyo kalitesinde renk doğruluğu sunuyor.

ASUS ProArt: Öncü marka şimdi Calman Ready ve Calman Verified onaylı modeller sunuyor

İlk ASUS ProArt Display modelinin 2011 yılında piyasaya çıkmasından bu yana ProArt markası ve ProArt ürünleri fotoğrafçılık ve video prodüksiyon gibi geleneksel içerik üretimi alanlarında profesyonel iş akışlarının gereksinimlerini karşılayacak şekilde gelişti. Ayrıca 3D tasarımcılara, oyun geliştiricilere ve diğer yaratıcı disiplinlerdeki profesyonellere yeni çözümler sunuldu.

Şimdi ise Portrait Displays ile yapılan yeni iş birliği sayesinde ProArt Display, övgülere layık görülen Calman standardına destek veren büyük ekran markalarından biri oldu. Calman, Hollywood’un en saygın renk profesyonellerinin kullandığı kalibrasyon çözümlerini sunuyor. ASUS ile Calman iş birliği hakkında konuşan Portrait Displays Başkanı ve CEO’su Eric Brumm, “Portrait Displays olarak, ASUS ile yaptığımız sağlam iş birliğinden gurur duyuyoruz. Bu iş birliğinin bir parçası olarak Calman Ready ve Calman Verified entegre çözümlerini ASUS ProArt Display modellerine getirdiğimiz için çok mutluyuz. Profesyoneller cihazlarının en yüksek performansı ve renk doğruluğunu sunduğundan emin olmanın verdiği güvenle ASUS ekranları kullanabilir. Renk teknolojisinin geleceğine ulaşmak ve iş ortaklarımızla üstün izleme deneyimleri sunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Portrait Displays ile iş birliği yapma fırsatı bulmaktan ve benzersiz Calman renk kalibrasyon teknolojisini kullanmaktan memnuniyet duyduklarını belirten ASUS Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Ekran İş Birimi Genel Müdürü Vincent Chiou: “Bu iş birliğiyle ASUS, ProArt Display modellerinin hem kutudan çıkar çıkmaz hem de uzun vadede en yüksek standartları sunacağını garanti edebiliyor. ProArt Display modelleri yalnızca doğru ve tutarlı renkler sunmakla kalmıyor aynı zamanda entegre Calman teknolojisiyle çözümler sunarak içerik üreticilerin her seferinde en iyi izleme deneyimini yaşamasını sağlıyor.” dedi.

Beş yeni ASUS ProArt monitör modeli Calman Ready veya Calman Verified onaylarına sahip olarak geliyor. Portrait Displays ile yapılan iş birliği çerçevesinde bu modellerin arasına yenileri de eklenecek.

Calman Ready: İçerik profesyonelleri için mutlak hassaslık ve renk kontrolü

Mutlak hassaslık ve renk kontrolüne ihtiyaç duyan profesyonel içerik üreticilere yönelik geliştirilen ASUS ProArt Display PA32UCX, PA32UCX-P ve PA27UCX modelleri Calman Ready onayına sahip.

Bu modeller Calman renk kalibrasyon yazılımıyla doğrudan iletişim kurabiliyor. Bu sayede kullanıcılar, renk parametrelerini ProArt Display modelinin dahili belleğine kaydetmeden önce standart görüntüler için profesyonel kalitede kalibrasyon işlemi gerçekleştirebiliyor. Böylece renk doğruluğu ve homojenlik telafisi için ince ayar yapılabiliyor. Calman Ready ProArt Display modelleri ihtiyaç olduğunda kolayca yeniden kalibre edilebiliyor. Ekranlar ayrıca tek bir bilgisayara bağımlılığı da ortadan kaldırıyor. Calman Ready ProArt Display modellerini, renk ayarlarını değiştirmeden farklı cihazlara bağlamak mümkün. Renk profilleri ekrandaki bir düğmeye basarak, bilgisayara ihtiyaç duymadan da kolayca etkinleştirilebiliyor.

Calman Verified: Kutudan çıkar çıkmaz birinci sınıf renk doğruluğu

Calman Verified onayı, fotoğraf tutkunlarına, video prodüksiyon işiyle uğraşanlara veya 3D tasarımcılara birinci sınıf renk doğruluğuna sahip olacaklarının garantisini veriyor. Bu gruptaki kullanıcıların günlük talepleri arasında renk doğruluğu ve fabrikada kalibrasyon bulunuyor. Bu modeller, kutusundan çıkarır çıkarmaz fotoğraf ve video düzenlemeden daha fazlasına kadar her tür ciddi yaratıcı işte kullanmaya hazır halde geliyor.

Bu programa dahil olan tüm ürünler Portrait Displays’in renk gamı, gama, renk sıcaklığı, parlaklık ve DDC/CI iletişim standartlarını karşılamak zorunda. Ayrıca Delta E < 2 renk doğrulu da profesyonel stüdyo kalitesi sağlıyor. ASUS ProArt Display PA248QV ve PA278QV modelleri Calman Verified onayına sahip ve her ürünün kutusunda kendi Calman Verified raporu bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.