Kategoriler: Teknoloji

ASUS IoT, yeni uç bilişim yapay zekâ sistemini duyurdu

ASUS IoT; NVIDIA and Intel’in Mobile PCI Express Module (MXM) GPU’larına destek veren ilk uç bilişim yapay zekâ sistemi PE3000G’yi duyurdu. Bu yepyeni endüstriyel bilgisayar NVIDIA Ampere/Turing ve Intel Arc A serisi MXM GPU’larla kusursuz uyum sağlıyor.

12. Nesil Intel Core işlemci ve 64 Gb’a kadar DDR5 4800 MHz bellekle donatılan, başarısı kanıtlanmış bir tasarıma sahip, fan kullanmadan üstün termal performans gösteren ve hem fiziksel hem mekanik açıdan son derece sağlam yapıda olan PE3000G yapay zekâ odaklı uç bilişim çözümlerine rakipsiz kullanım ömrünü, işlem gücünü, esnekliği ve güvenilirliği getiriyor. Bu özellikleriyle ürün güvenilirliğin, uzun ömrün ve GPU ile CPU ölçeklenebilirliğinin büyük önem taşıdığı ortamlar için ideal bir çözüm haline geliyor.

“PE3000G, endüstriyel ortamlarda yapay zekâ çıkarımlarını hızlandırma ve zorlu koşullarda çalışabilme taleplerine karşı ASUS IoT’nin bir yanıtı niteliğinde.” diyen ASUS IoT İş Birimi Genel Müdürü KuoWei Chao, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlam gücün yanı sıra gelişmiş termal ve mekanik tasarım sayesinde bu model uç bilişim yapay zekâ çıkarım uygulamalarını kritik önem taşıyan çok yönlü uygulamalara dönüştürüyor. PE3000G; fabrika otomasyonunda makine görüşü, dış mekan gözetleme sistemleri ve otonom araçlarda yapay zekâ tabanlı çıkarım sistemleri gibi SWaP kısıtlı uygulamalarda uç bilişim yapay zekâ çıkarımlarını hızlandırmak için ideal.”

Esnek, güvenilir ve çeşitli koşullarda yapay zekâya güç vermeye hazır

PE3000G, 8-48 volt aralığında DC girişlerini kabul eden yepyeni bir güç dağıtım tasarımına ve araç içi gereksinimleri karşılayan yerleşik ateşleme kontrol sistemine sahip. Vidayla sabitlenen giriş çıkışlar son derece dayanıklı bir yapı oluşturuyor. Askeri sınıf MIL-STD-810H darbe ve titreşim testinden geçen bu model otonom araçlarda yapay zekâ destekli çıkarım sistemleri için mükemmel bir tercih haline geliyor.

Ayrıca IP kameralar gibi endüstriyel kameralarda Power Over Ethernet Plus (PoE+) desteği ile PE3000G, çeşitli makine görüşü ve gözetleme uygulamalarına güç veriyor. Isıyı dağıtan gelişmiş bir tasarıma sahip olan üründe iki adet özel soğutma bloğu ve patent başvurusu yapılmış[1] sistem tasarımı ile en zorlu koşullarda bile güvenilir performans sunuluyor.

Kerem

Geçmiş Makaleler

Huawei Watch Buds Huawei Online Mağaza’da satışa çıktı

Gördüğü yüksek talep nedeniyle Huawei Online Mağaza’da stokları yenilenen HUAWEI Watch Buds tekrar satışa sunuldu.…

3 saat önce

Siber suçlular Silikon Vadisi Bankası iflasından faydalanıyorlar

Siber suçlular, SVB (Silikon Vadisi Bankası) iflasından kendi amaçları için faydalanmaya başladılar. Böyle büyük olaylar…

7 saat önce

Bilim insanlarını büyüleyen üç ‘ölümsüz’ canlı

İnsanların ebedi gençliğe olan hayranlığı mitolojiden bilimkurguya kadar uzanıyor. Bilim insanları, dünyada yaşlanmayı engelleyebilen, hatta…

7 saat önce

Yasak kararıyla mücadele eden TikTok CEO’su Shou Zi Chew kim?

Küresel olarak Çin'le bağlantısı hakkında şüphelerin artması ve ABD'de yasaklanmasının gündeme gelmesiyle, gözler TikTok'un CEO'su…

7 saat önce

Çin’de yüksek teknoloji yatırımları 2 ayda yüzde 15 arttı

Çin’de yüksek teknoloji endüstrisine yapılan yatırım, yılın ilk iki ayında hızla büyüdü. Çin Ulusal İstatistikler…

8 saat önce

Çin yapay zeka ve akıllı araçlara odaklanacak

Çin'in yapa zeka teknolojisi ve akıllı araçlara olan ilgisini artarken, ülke otomotiv sektöründe daha fazla…

8 saat önce