Apple Watch’ınızı nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Apple Watch’ınızı sıfırlamak isteyebileceğiniz birçok neden var. Ürünü satmak, bir sorunu düzeltmek ya da sadece cihazınızı yenilemek ve  dahili belleği boşaltmak istediğinizde sıfırlamak için bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Apple, ürünlerini yeniden başlatmak ve en baştan tekrar başlamak için oldukça basit bir yol yaptı. Bu yazıyı tam olarak adım adım anlatıp ve yol boyunca karşılaşabileceğiniz sorunları vurgulamak için yazdık.

Aşağıdaki talimatları tamamlarsanız saatinizdeki tüm verilerinizi sileceğiniz konusunda uyarılırsınız. Apple, saatinizi sıfırlamadan önce  saatinizin bir yedeğini alacaktır, ancak güvende olmak için önceden manuel olarak yapmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca, LTE ve ekli bir veri planına sahip bir Apple Watch 3’e sahipseniz, bağlantıyı koparırsanız ve tekrar bağlanmak isterseniz bunu ağ sağlayıcınız üzerinden yapmanız gerekir.

Apple Watch’ınızı iPhone’unuzdan nasıl sıfırlayabilirsiniz?

Apple Watch’ınızı  sıfırlamak için en etkili ve en güvenli yol budur. Saatinizi eşleştirdiğiniz iPhone’u giyilebilir cihazın yanında tutmanız gerekiyor.

Telefonunuzdaki İzle uygulamasına gidin ve saatinizi üzerinde isminizle işaretleyin ve buna basın. Ardından, aşağıdaki menüyü simgenin yanında turuncu bir “i” ile göreceksiniz.

Burada diğer birkaç ayarın bulunduğu başka bir menü göreceksiniz ve “Unpair Apple Watch” da bunların hepsinin altında parlak kırmızı renkte ve burada dokunmak istediğiniz şey bu.

Daha sonra devam ederseniz, tüm verilerinizi kaybedeceğinizi ve eğer ekranın alt kısmındaki “Apple Watch’ı eşleştirmeye” basacağınızı söyleyen bir uyarı verilecektir.

Ardından, Apple ID şifrenizin devam edebilmesi için bir soru soracak.

Buradan Apple Watch’ınız ve iPhone’unuz bağlantıyı kesmeye başlayacak ve  elinizde ne kadar veri bulunduğuna bağlı olarak işlem 10 dakika kadar sürebilir.

Genellikle o kadar uzun sürmez bu yüzden tüm süreç boyunca saatinizi telefonunuzun yanında bulundurun.

Kısa süre sonra Apple Watch’ınız tüm verilerini silmiş olacak ve telefon ile bağlantısı kesilmiş olacaktır. Artık Apple Watch’ı  yenileyebilir ya da  satabilirsiniz / verebilirsiniz.

Bazen, telefonunuzun bağlantısının kesilmiş olmasından dolayı saatin tamamen sıfırlanmadığını görebilirisiniz. Bu durumda aşağıdaki bölümdeki talimatları takip edebilirsiniz..

Apple Watch verilerinizi nasıl silebilirim?

Bunu yapmak için, yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz gri renkli simge olan Apple Watch’ınızdaki Ayarlar uygulamasına gitmek isteyeceksiniz.

Burada Genel> Sıfırla’ya ve ardından Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e gideceksiniz. Ekli bir hücresel plana sahip bir Apple Watch’unuz varsa bağlı tutma veya bağlantıyı kesme seçeneğine sahip olursunuz.

Sonra Tümünü Sil’e basarsanız tüm verileri siler ve Apple Watch’ınızı fabrika ayarlarına sıfırlarsınız. Artık Apple Watch’unuzu tekrar kurabilir veya saatinizi başkasına verebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.