Apple Watch satışlarında şaşırtan düşüş

Apple’ın popüler akıllı saatleri Apple Watch serisi, son dönemde düşüş trendine girdi. Açıklanan rakamlara göre Apple Watch, yılın üçüncü çeyreğinde akıllı saat pazarında yüzde 10 pazar payı kaybına uğradı. Bu düşüşün Samsung’un Galaxy Watch 4 isimli akıllı saatinin piyasaya çıkmasıyla birlikte görülmesi de dikkat çeken bir nokta oldu. İşte ayrıntılar…

Akıllı saat sektöründe rekabet günden güne kızışıyor. Apple, yıllardır dünyanın en çok satan akıllı saat markası konumunda. Yüzde 10 pazar kaybına uğrasa da, şirket halen pazarın bir numarası. Ancak pazardaki hacminin daralması, Apple için önemli bir kayıp.

Galaxy Watch 4 serisinin piyasaya sürülmesi ile Samsung, üç aylık sevkiyatlarda en yüksek rakama ulaştı. Güney Koreli dev Apple ile arasındaki farkı kapatarak Huawei’den ikinciliği aldı. Şirket bu seride Tizen yerine Android tabanlı Wear OS kullanarak uygulama ekosistemini genişletmişti.

Apple hala liderliği elinde bulunduruyor. Ancak Cupertinolu şirketin pazar payı bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla %10 azaldı. Üçüncü sırada Amazfit var. Avrupa’da popülaritesi hızla artan marka giyilebilir cihaz sektöründe iyi bir performans gösteriyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.