Apple radyo uygulaması Swell’i satın aldı

Apple‘ın Beats Electronics‘i satın alması teknoloji dünyasında büyük bir etki yaratmıştı. Beats Electronics’i 3 milyar dolar gibi ütopik bir rakama satın alan Apple şimdi de başarılı radyo uygulaması Swell’i satın aldığını açıkladı. Beats Music uygulaması ile çevrimiçi radyo sektöründe isminden söz ettirmesi beklenen Apple’ın, Swell‘i de satın alarak bu yolda gücüne güç katacağı tahmin ediliyor.

30 milyon dolara satıldı

Daha önce Google Ventures, DFJ ve InterWest Partners gibi yatırımcılardan 7.2 milyon dolarlık bir yatırım alan Swell uygulaması Apple’a tam 30 milyon dolara mal oldu. iTunes Radio‘nun potansiyelini arttırmak ve çevrimiçi radyo alanında gelişmek için yapılan bu hamlenin Apple’a olumlu yansıması bekleniyor.

Bu satın alma işleminden sonra Swell uygulamasının App Store‘dan kaldırıldığını belirtmekte fayda var. Henüz Android platformu için Beta aşamasında olan Swell’i Google Play Store‘da görmek mümkün olmayacak. Apple bakalım ilerleyen günlerde bir türlü başarılı olamadığı çevrimiçi radyo işinde istediği başarıyı elde edebilecek mi?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.