Android telefonları jet hızında şarj edin!

Öncelikle telefonunu uçak moduna alın. Uçak modunda olan telefonun tüm sinyalleri kesileceğinden şarj olma esnasında da şarj ömrü azalmayacak; bu da şarj olma süresini çok daha kısa tutacak. Deneyin, ilk etapta farkı göreceksiniz!

Bir diğer yöntem ise telefonunuzu gerekmedikçe bilgisayar veya laptoplara bağlayarak şarj etmemek… Zira işin içinde şarj adaptörü yoksa telefonların şarj olma süresi epey artıyor. Eğer aceleniz yoksa bu yöntem tercih edilebilir; ancak kısa sürede telefonum şarj olsun diyorsanız, o halde bir adaptör temin edip doğrudan prizden telefonunuzu şarj etmelisiniz.

Telefonunuzu tamamen kapatarak da şarj süresini hızlandırmak mümkün. Bu durumda ister uçak modunu tercih edin, ister tamamen telefonu kapalı tutun. Seçim sizin…

androidpit-airplane-mode

Şarj sırasında telefonunu uçak moduna getirmek istemiyorsanız, 3G ve WiFi gibi bağlantıları kapatın. Bu bağlantılar şarj tükettiğinden şarj olma esnasında da bu işlemi uzatacaktır. Aynı şekilde titreşim özelliği de yine şarj esnasında kapatılabilir.

androidpit-galaxy-s4-setting-1

Daha da önemlisi telefonunuz şarj olurken mümkünse telefona hiç dokunmayın. Siz dokundukça hem ekran aydınlanacak, hem de telefonunuzdan uygulamalara girerken şarj işlemini de yavaşlatmış olacaksınız. En iyisi mi, siz şarj sırasında telefona yaklaşmayın, şarjınız tam dolsun, ondan sonra…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.