Android telefonlarda kamera deklanşör sesi nasıl kapatılır

Çoğu Android telefon , fotoğraf makinesi ile fotoğraf çektiğinizde otomatik olarak küçük bir tıklama sesiyle gelir. Bu özellik sizi çıldırtıyorsa – ve sizi suçlamıyoruz – ya da başka bir nedenden dolayı sessiz bir fotoğrafa ihtiyacınız varsa, bunu kapatabilirsiniz. Birkaç kolay yöntemden geçerken Android telefonunuzdaki kamera deklanşör sesini nasıl kapatacağınızı öğrenin.

Not: Kamera deklanşör sesi, izinsiz fotoğraf çekilme riskini azaltmak için, Güney Kore gibi bazı ülkelerde yasal bir zorunluluktur.

Ana ses seviyesi ayarları

Çoğu Android telefonun yanında fiziksel ana ses düğmeleri bulunur. Bu düğmeler, sadece arama veya müzikle ilgili ses seviyesini değil, telefondaki tüm ses seviyesini kontrol eder. Deklanşör tıklama seslerini devre dışı bırakmanın çok hızlı bir yolunu istiyorsanız, bu ana düğmeler en iyi seçeneğinizdir.

Adım 1 : Ekranı izlerken ses kısma düğmesine dokunun. Ses tamamen kapandığında, ses titreşim moduna geçer ve ardından – tekrar basılırsa – çoğu model telefonunuzu tamamen susturur. Titreşim veya tam sessizlik, deklanşör sesini kapatmalıdır.

Yine, bu seçenek, Samsung, LG ve Google Pixel telefonlar dahil olmak üzere neredeyse her Android telefon veya tablet ile çalışmalıdır. Yine de fotoğraf çekerken, ses seviyesini tekrar hatırlamanız gerekiyor, bu yüzden kalıcı bir çözüm değil.

Deklanşör sesini doğrudan kapatmak

Tüm deklanşör seslerinden hoşlanmıyorsanız ve onları sonsuza dek kapatmak istiyorsanız, ancak telefonunuzdaki diğer tüm sesleri duymak istiyorsanız, kamera ayarlarında daha doğrudan bir seçenek vardır.

1. Adım : Telefonunuzun ana menüsüne gidin ve fotoğraf çekecekmiş gibi Kamera simgesini seçin.

Adım 2 : Kamera ayarlarınıza gidin. Bu, tipik olarak kamera uygulamasının sağ üst köşesindeki dişli çark simgesiyle temsil edilir.

Adım 3 : Deklanşör sesi , Fotoğraf makinesi sesleri veya benzerleri gibi bir seçenek bulana kadar kamera ayarlarınızda aşağı doğru ilerleyin. Telefonunuza ve sahip olduğunuz OS sürümüne bağlı olarak, arayüzünüz Android’de biraz farklı görünebilir, ancak bu, Android telefonların çoğunluğunun sahip olduğu başka bir ayardır.

Adım 4 : Deklanşör sesi seçeneğini kapalı konumuna getirin. Bu, tekrar açmaya karar verene dek deklanşör tıklama seslerini kalıcı olarak devre dışı bırakır.

Deklanşör sesini geçici olarak kapatma (Samsung modelleri)

Bir sonraki saat ya da iki kamera için fotoğraf çekerken ve deklanşör sesinin sürekli sönmesini istemiyorsanız, bu yöntem iyi çalışır – ancak bundan sonra çok fazla bir şey yapmayacaksınız ve bu sesi tercih edeceksiniz. tekrar açmak için. Bu yöntem, Samsung telefonları ile çalışır ve Google Pixel gibi telefonlar için alternatif yöntemler mevcut olsa da, tüm Android modellerinde mevcut olmayabilir.

Adım 1 : Telefonunuzun menüsüne gidin ve ayarlar ile bildirimler menüsünü açmak için yukarıdan aşağı doğru kaydırın . Burada, bir megafon benzeri tasarım olan ses simgesini arayın (sesler şu anda devre dışı bırakılmışsa, bu simge bir eğik çizgi olacaktır).

Adım 2 : Ses modu için bir menü açana kadar ses simgesini basılı tutun. Bu, ses ve titreşim arasında geçiş yapmanıza izin veren bir ana birim kısayol penceresidir. Ancak, aradığınız üçüncü seçenek – Sesi aç seçeneği.

Adım 3 : Sessiz’i seçin ve doğrudan altında olması gereken Geçici Sessiz seçeneğinibulun . Geçici Sessiz’in de açık olduğundan emin olun.

Adım 4 : Sessiz saatin ne kadar sürmesini istediğinizi seçmenize olanak tanıyan bir seçenek açılacaktır. Sizin için en uygun zaman çerçevesini seçin ve tüm sesler bu süre için kapatılacaktır. Birçok kişi bu seçeneği önemli toplantılar ve etkinlikler için kullanmaktan hoşlanıyor, ancak telefonunuzla çok fazla fotoğraf çekip, bu deklanşör sesini duymak istemiyorsanız, mükemmel bir seçim.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.