Android One Hindistan’da satışa çıktı

Google I/O 2014 etkinliğinde ilk defa kendini gösteren Android One projesine dahil edilen ilk akıllı telefon kısa bir süreliğine satışa çıktı. Şu an için Hindistan odaklı bir proje olan Android One’ın amacı, uygun fiyata (100 dolar civarı) hızlı çalışan, kullanıcısına sorun yaratmayan akıllı telefonların üretilebilmesiydi.

Önümüzdeki yıl Hindistan dışına da çıkabileceği konuşulan Android One’ın ilk telefonu Spice Android One Dream, tanıtılmasından bir gün önce satışa çıktı. Flipkart isimli bir e-ticaret sitesinde kendini gösteren akıllı telefon, 4,5 inç büyüklüğünde IPS ekrana, 4 çekirdekli MediaTek işlemciye, 5MP arka ve 2MP ön kameraya sahip olacak.

androidone

Cihazın sunduğu teknik özelliklere sahip bir akıllı telefon normal şartlar altında 300 hatta bazen 400 dolar seviyesinde bir fiyata satılırken, Spice Android One Dream sadece 115 dolar fiyat etiketine sahip. Google’ın yarın Hindistan’da düzenleyeceği bir etkinlikte resmi olarak tanıtılması beklenen akıllı telefonun tüm özelliklerin yer aldığı görsele buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. ( Görsel İngilizce’dir ve okuyabilme için zoom yapmanız gerekmektedir)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.