Amazon’un uygulama mağazası artık Türkiye’de!

1994 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Amazon, ilk olarak kitap satarak ticarete başladı. Zaman içerisinde elektronik ticareti ilerleten firma, daha sonra Amazon Fire TV, Fire, Kindle, Phone, Prime gibi servis ve ürünlerle hitap ettiği kullanıcı sayısını önemli ölçüde arttırdı.

Firmanın geliştirip, satışa çıkardığı cihazlarının uygulama marketi Amazon Appstore ise diğer platformların uygulama marketlerinde olduğu gibi kullanıcıların farklı uygulamaları indirmesini kolaylaştırıyor. Ancak Türkiye’den bu servise resmi olarak erişmek mümkün değildi.

Ancak Amazon yeni aldığı kararla destek verdiği ülke sayısına 41 yeni isim ekleyerek, toplamda 236 ülkeye ulaştı. Böylece Android işletim sistemini kullanan akıllı telefon veya tabletlere indirilebilecek Amazon Appstore sayesinde, Türkiye’deki kullanıcılarda hem indirimlerden, hem de özel uygulamalardan yararlanabilecek.

Eğer Amazon’un uygulama marketini cihazınıza indirmek isterseniz bu adresi ziyaret edebilirsiniz. Umarız firmanın başarılı projeleri olan Kindle ve Fire TV gibi ürünlerini de ilerleyen zamanlarda ülkemizde görebiliriz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.