AirPods Pro için önemli firmware güncellemesi

Apple’ın yeni nesil kablosuz kulaklık modellerinden biri olan AirPods Pro, yeni bir özellik kazanıyor. İlgili firmware güncellemesini yükleyen kullanıcılar, etraftaki insan seslerini daha net bir şekilde duyacak. Ancak güncelleme ile gelen tek değişiklik bu değil. İşte ayrıntılar…

Apple’ın premium seviyedeki kablosuzk kulaklık modeli AirPods Pro için önemli bir firmware güncellemesi geldi. Apple’ın geçen hafta yayınlandığı yeni firmware güncellemesi, AirPods’un ikinci jenerasyonu, AirPods Max ve AirPods Pro’ları kapsayacak şekilde önemli yenilikler getiriyor.

Güncellemeyi kulaklığına yükleyen kullanıcıların elde edeceği ilk avantaj ise dış sesleri daha net bir şekilde duymak olacak. AirPods Pro, hem pasif izolasyonla hem de gürültü engelleme teknolojisiyle birlikte sese odaklanmaya yardımcı olurken, şeffaflık modu ise dış sesleri daha rahat duyabilmemizi sağlıyor. Ancak bu ses seviyesi yeterli değil ve pek çok kullanıcı, karşısındaki kişinin ne konuştuğunu kulaklık kulağındayken duyamayabiliyor.

Apple da tam bu noktada bu firmware güncellemesini yayınladı ve karşınızdaki insanların ses seviyesini artırarak onları daha rahat duyabilmenizi sağlıyor.

Bu güncelleme ile birlikte gelen bir başka yenilik de Find My App özelinde dikkat çekiyor ve uygulamanın daha stabil çalışması amaçlanıyor.

AirPods Pro firmware güncellemesi nasıl yapılır?

Firmware güncellemesini AirPods Pro’ya yapmak için öncelikle AirPods Pro’nuzu bir iOS cihazına bağlamanız gerekiyor. Ardından Ayarlar’a girip Genel > Hakkında kısmına girin ve sonrasında AirPods’a dokunarak Firmware Sürümü’ne bakın.

Bu güncellemeyi iOS 15 ya da iPadOS 15 güncellemesi alan iOS cihazlar üzerinden kolayca yapabiliyorsunuz. Güncel işletim sisteminin kurulu olduğu iOS cihazlarda Ayarlar’dan Accessibility > Audio/Visual ve Headphone Accommodations ayarlarını takip ederek de bu özelliği aktif hale getirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.