15 dolara Bioshock oynamak isteyen?

BioShock 2007 yılında piyasaya çıktığında, benzersiz oynanış mekanikleri, güçlü atmosferi ve sürprizlerle dolu hikaye anlatımıyla bize müthiş bir deneyim yaşatmıştı. Fiyaskoyla sonuçlanan okyanus altı şehir projesi Rapture’dan kalanlarla ilk kez tanışmak harikulade bir duyguydu. Özellikle ilk BioShock’u yıllar boyu defalarca kez bitirdiğimi hatırlıyorum.

İşte tam da bu yüzden, BioShock’un bir mobil uyarlamasının çıkacağını duymak heyecan vericiydi. Hem dokunmatik ekran, hem de Bluetooth destekli oyun kontrolörüyle oynanabilen BioShock yeni nesil iPad’ler ve iPhone 5 ve üstüyle uyumlu çalışıyor.

Ne var ki önemli bir sıkıntısı var: BioShock iOS platformuna 30 TL’lik fiyat etiketiyle geldi. Elbette daha önce hiç BioShock oynamamış biri için bu ücret makul görünebilir. Ancak satış rakamlarına bakıldığında oyun dünyasının büyük bir bölümünün BioShock deneyimini bir şekilde daha önce yaşadığı görülüyor.

Sadece Rapture macerasını mobil arayüz ile bir kez daha yaşamak için 30 TL ödemek zorunda olmak bana doğru gelmedi. Üstelik oyunun Steam gibi platformlarda yaz indirimi, kış esintisi, sonbahar mucizesi gibi sebeplerle sık sık 5 dolara düşmesi, iPad’de yaşamak istediğimiz bu deneyimi bir kez daha sorgulatıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.