Tether (USDT) artık BtcTurk’te

Türkiye’nin ilk, dünyanın ise 4. kripto para işlem platformu BtcTurk, altcoin alım satım seçenekleri arasına Tether’i ekleyerek 5. yılında kullanıcılarına değer katmaya devam ediyor. Kullanıcılarının öneri ve taleplerini dikkate alan ve işlem hacmiyle kendini kanıtlamış kripto para birimlerini platforma eklemeyi tercih eden BtcTurk, 5. yılında yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, son olarak piyasa değeri 2 milyar 600 milyon Dolar ile dünyada ilk 10’da bulunan kripto para birimi Tether’i üyelerinin kullanımına açan BtcTurk, platformundaki altcoin alım satım seçeneklerine bir yenisini daha eklemiş oluyor.

Artık BTCTurk’te Tether ile işlem yapmak mümkün…

Konuyla ilgili bilgi veren BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Tether’i platforma eklemekten duydukları memnuniyeti belirterek şöyle konuştu: “Global piyasa değeri ve işlem hacmi yüksek kripto paraları platformumuza ekleme stratejimiz doğrultusunda Tether (USDT) artık BtcTurk’te… Kullanıcılarımız USDT ile yepyeni yatırım stratejileri geliştirme imkânı bulacak ve kripto para pozisyonlarını daha rahat yönetebilecekler. Tether’i hızlı çözüm bekleyen tüm kripto para alım satımı yapan müşterilerimizin kullanımına açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz”.

Tether Nedir?

Omni protokolü aracılığıyla Bitcoin Blokzinciri’nde ve ERC20 akıllı kontratı olarak Ethereum ağında üretilip dağıtılan Tether (USDT), üreticisi Tether Limited tarafından ABD Doları’na endeksli bir kripto para olarak tanımlanmıştır. BtcTurk’te Türk Lirası cinsinden işlem görecek olan Tether’in uluslararası Dolar fiyatının TL karşılığı civarı bir fiyattan işlem görmesi beklenmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.