Sony, IBC 2018’de medya uzmanlarına geleceğin teknolojilerini sunacak

Sony, müşterilerinin kendi markaları ve kitlelerini inşa etmelerine yardımcı olmak için “Go Make Tomorrow” (Yarını İnşa Et) sloganı altında en yeni çözümlerini sunmak üzere, dünyanın en etkili medya, eğlence ve teknoloji etkinliklerinden biri olan IBC 2018’e geri dönüyor. Sony, 14-18 Eylül tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilecek IBC 2018’de 13.A10 standında medya şirketlerine daha iyi içerik ve daha bağlı bir kitle yaratmada güç sağlayan uçtan uca, tam entegre hizmetlerini ve teknolojilerini sergileyecek.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Pazarlama Müdürü Stuart Almond, konu hakkında şunu söyledi: “Medya kuruluşları ve içerik oluşturucuların isteklerini anlıyoruz. Post-dijital çağda içeriklerinin ticari ve yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkarmada yardımcı olmak için kesin bir kararlılık ve motivasyonla IBC’ye geri dönüyoruz.” ‘Go Make Tomorrow’ (Yarını İnşa Et) temamız, müşterilerimizi cüretkâr ve yaratıcı vizyonlarını gerçeğe dönüştürmede destekleme arzumuzu en iyi şekilde temsil ediyor.”

İçerik Oluşturma ve Sinematografi

Sektör genelinde içerik sağlayıcılar, kitlelerini daha fazla detay, renk ve kontrast içeren olağanüstü içerikle kendilerine bağlamanın yollarını aramaya devam ediyor. Müşteriler Sony ile birlikte 4K, UHD ve HDR kalitesinde nefes kesici içerikler oluşturabiliyorlar. Sony, IBC 2018’de güncellemeler ve bunların ardından yapılacak yeni duyurularla, video kamera yelpazesi dahil olmak üzere, video yakalamadan arşivlemeye kadar içerik oluşturma iş akışının tüm temas noktalarına yönelik çözüm yelpazesini sergileyecek. 4K HDR ve 120 fps RAW kalitesinde çekim yapabilen ve New Colour Science özelliğini sunan 35mm PXW-FS5 II video kamera, stantta ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi bekleyecekler.

Sony ayrıca bir filmin büyülü olduğu hissini çektikleri her bir kareye taşımalarına olanak sağlayan çözümler sunmak için görüntü yönetmenleriyle yakın temas halinde çalışmaya devam ediyor. Ziyaretçiler, aynı zamanda Sony’nin V2.0 Cihaz Yazılımı ile sağlanan, son teknoloji ürünü yeni nesil CineAlta VENICE sistemini görebilecek ve deneyebilecekler.

Haber prodüksiyonu ve Canlı prodüksiyon

Sony ayrıca IBC 2018’de bulut tabanlı medya prodüksiyon çözümleri yelpazesi ile müşterilerine esnekliği artırma ve verimlilik sağlamada nasıl yardımcı olduğunu da göstermiş olacak.

Sony’nin bulut tabanlı projeksiyon sistemi Media Backbone Hive’ın üzerinde de özel olarak durulacak. Bu ölçeklenebilir ve ödüllü çözüm, medya şirketlerinin, birden çok platform üzerinden doğrudan izleyiciye ulaşan bir dizi formatta içerik sağlamanın yanı sıra kitlelere ilk erişen taraf olmalarına da olanak tanıyor.

Ziyaretçiler, canlı etkinlik sunma sanatı ve yaz spor etkinliklerinde kullanılan Canlı Prodüksiyon çözümleriyle birlikte en güncel sektör standartlarına tam anlamıyla açık en yeni IP Live Prodüksiyon Projeleri hakkında da Sony standında uzmanlarla konuşma fırsatı bulacaklar.

Sony aynı zamanda verimlilik sağlayan ve canlı içeriği Bulut tabanlı platformlar kullanarak çok daha esnek ve uygun maliyetli şekilde yakalamaya ve yayınlamaya olanak tanıyan yeni hizmetlerini de sunacak.

Stuart Almond şöyle açıkladı: “Standımızda gösterilecek ürünler, hizmetler ve çözümlerin tümü, medya şirketlerinin günümüzün hırslı ortamında daha iyi rekabet etmesine yardımcı olmak için tasarlandı.Sony, medya alanındaki müşterilerin içeriklerinden en iyi şekilde yararlanmalarına ve vizyonlarına önemli bir değer katmalarına yardımcı olacak.”

Sony ürün ve hizmetleri Elicium Hall, RAI Amsterdam 13.A10 standında sergilenecek.

Sony basın toplantısı, stantta 14 Eylül 2018, saat 9.30’da (CET) gerçekleştirilecek ve canlı olarak yayınlanacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.