Iphone ve Ipad’inizde QR kod nasıl taranır?

QR kodları bir çok şey için kullanılabilir. Web sitesi bağlantıları, kuponlar, biletler ve iletişim bilgileri vs. iPhone veya iPad’inizi kullanarak tarama yapmak daha kolay olamazdı.

Apple, QR Code tanıma özelliğini doğrudan kamera uygulamasına yerleştirdi. Yapmanız gereken tek şey onu açmak ve söz konusu kodu okutmak.

IOS cihazınız  QR kodunu okuduktan sonra, bağlantının açılması için onay bildirimi görüntülenir. Ardından saniyeler içinde safari web tarayıcısında istenilen bağlantı açılmış olacaktır.

Bu yöntem iOS 11 yüklü tüm iPhone ve iPad cihazlarda çalışır ve Apple’ın, bu yıl içinde kullanıma sunulacak olan iOS 12’de QR kod tarama özelliğini kullanmaya devam etmesini beklemekteyiz.

IPhone ve iPad’de bir QR kodu nasıl taranır?

Birinci adım: iPhone veya iPad’inizde kamera uygulamasını açın

İkinci adım: Cihazın kamerasını QR koduna tutun

Üçüncü adım: Deklanşöre basmaya gerek yok, iOS cihazınız QR kodunu otomatik olarak tanıyacak ve ekranda bir bildirim verecektir. (Mobil sinyali aldığınızdan veya kablosuz ağa bağlı olduğunuzdan emin olun.)

Dördüncü adım: QR kodunun hedefine götürülecek bildirime dokunun.

Cüzdan uygulaması (Wallet app)  iPhone ve iPad’de QR kodlarını tarayabilir

Ayrıca iPhone ve iPod’daki Cüzdan uygulamasında yerleşik bir QR okuyucu var. Tarayıcıya erişmek için uygulamayı açın, “Geçişler” bölümünün üstündeki artı düğmesini tıklayın ardından Şifre Eklemek için Tarama Kodu’na dokunun.

Buradan, kuponlar, biniş kartları, biletler ve sadakat kartları için QR kodlarını tarayabilir. Ancaksadece Cüzdan’ın “geçtiği” düşünülen belirli şeyler için tarayabilirsiniz.

Başka bir QR kodunu taramaya kalkarsanız, bir hata mesajı alırsınız.

Yukarıdaki iki yöntemden herhangi birini beğenmediyseniz, çok sayıda ücretsiz QR kodu okuma uygulaması bulabileceğiniz App Store’a da ziyaret edebilirsiniz.

Iphone 5, Iphone 5s, Iphone 6, Iphone 6s, Iphone 7, Iphone 7 Plus, Iphone 8, Iphone X

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.