DEAŞ temalı oyun: IS Defense

İnternet ve sosyal medyanın yaygınlaşması ile beraber spekülatif oyunlar hızlı bir yükselişe geçti hatırlanacağı gibi. Polonyalı bir oyun geliştiricisi olan Destructive Creations’ın geçen yıl büyük merak uyandıran oyunu Hatred da bunlardan biriydi ve ilginç renk paleti, on beş yıl öncesinin oyunlarını hatırlatan kamera açısı ve sınırsız şiddet dozajı ile kısa sürede spot ışıklarını üzerine çekti.

Gel gelelim, oyunun size hakkıyla sunabildiği tek şeyin şiddet olduğu kısa sürede anlaşıldı ve oyun LEVEL ile beraber tüm oyun basınından gayet vasat puanlar aldı. Basit sayılabilecek grafiklerine rağmen gayet yüksek sistem gereksinimleri, ana karakterin neden insanlara karşı bu kadar nefret dolu olduğunun anlatılamamış olması ve binlerce teknik hatanın yanında, oyunun tüm yapısının masum insanlara karşı şiddet uygulama üzerine kurulu olması yüzünden, oyun önce Twitch’te yasaklandı, hemen ardından da pek çok ülkede sakıncalı oyunlar listesine girdi.

Oyunun yapımcısı, bu defa şiddeti bir savaş temasının içinde kullanmayı tercih ettiği yeni oyunu IS Defense’i bu yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sunmayı planlıyor.

2020 yılında geçen oyunda Ortadoğu’dan yayılmaya başlayan kötülük tüm Kuzey Afrika’ya yayılmıştır ve Avrupa her zamankinden büyük bir tehdit altındadır, siz de oyuna NATO’ya bağlı bir makineli tüfek operatörü olarak başlıyorsunuz. Oyun basitçe üzerinize gelen düşmanları öldürmeye çalıştığınız basit bir shooter olarak görülebilir. Hikayesi gayet ağır olsa da oyundaki aksiyon bir saniye bile durmayacak gibi gözüküyor.

Sadece PC için satışa çıkması beklenen oyun şu anda Steam Greenlight’ta destek aramakta.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.